14-03-2022

Felietony

WIEDZA O DIGITALIZACJI PODANA JAK NA TACY

W listopadzie 2021 roku ruszyła Akademia Cyfryzacji GS1 Polska, darmowa platforma edukacyjno-informacyjna dla polskich przedsiębiorców i ich pracowników. Dzięki niej know-how z ponad 150 krajów jest dostępny na wyciągnięcie ręki.

Agata Witkowska

Marta Steinke

Łatwo mówić o cyfrowej transformacji w firmie, ale trudniej ją przeprowadzić. Skąd czerpać wiarygodne informacje o standardach GS1? Problem ten rozwiązuje Akademia Cyfryzacji GS1 Polska. To platforma wymiany wiedzy, która ma pomóc polskim przedsiębiorstwom w cyfryzacji procesów biznesowych w łańcuchu dostaw za pomocą standardów GS1.

Pod adresem akademiacyfryzacji.gs1.pl znajduje się baza wiedzy oraz artykułów eksperckich, a także darmowe szkolenia e-learningowe ułatwiające wdrożenie standardów GS1 we wszystkich sektorach biznesu. Na portalu można skorzystać także z narzędzi do samooceny dojrzałości cyfrowej oraz diagnozy logistycznej. Częścią Akademii Cyfryzacji GS1 Polska jest również baza autoryzowanych dostawców rozwiązań i partnerów wspierających firmy w pozyskiwaniu finansowania na inwestycję w transformację cyfrową. By uzyskać pełny dostęp do portalu, wystarczy się zarejestrować – wszystkie materiały są bezpłatne!

Międzynarodowy know-how na wyciągnięcie ręki

Przeprowadzone prawidłowo wdrożenie najnowszych rozwiązań i technologii cyfrowych umożliwia kompleksową zmianę sposobu funkcjonowania firmy. Niestety przypadkowe, nieskoordynowane działania mogą wprowadzić spore zamieszanie. To dlatego materiały zawarte w Akademii Cyfryzacji GS1 Polska inspirują do działania, stanowiąc drogowskaz do podjęcia dalszych kroków w kierunku digitalizacji.

Baza wiedzy o cyfryzacji

Zebrane materiały stanowią sprawdzone źródło informacji na temat cyfrowej transformacji. Początkujący mogą dowiedzieć się, od czego najlepiej zacząć swoją przygodę ze standardami GS1. Z kolei użytkownicy bardziej zaawansowani mogą uzyskać odpowiedź na bardziej szczegółowe pytania. 

Platforma oferuje także narzędzia wspierające firmy na drodze do cyfrowej transformacji. Każdy użytkownik może zacząć od arkusza samooceny dojrzałości cyfrowej firmy, a następnie przejść do diagnozy logistycznej. Jej częścią jest pogłębiony audyt dojrzałości cyfrowej, określający dalsze kierunki rozwoju firmy w szybko zmieniającym się świecie. 

Realizując materiał e-learningowy w Akademii Cyfryzacji GS1 Polska, przedsiębiorcy zdobywają praktyczną wiedzę i podnoszą swoje kwalifikacje efektywnie i wygodnie. Oferowana wiedza jest poparta praktycznymi przykładami wdrożeń, metod i sposobów na wprowadzanie usprawnień dzięki cyfryzacji. A wszystko to w dowolnym czasie i dogodnej formie: opracowania są dostępne w postaci dokumentów, prezentacji, audio, video itp. 

Aby skorzystać z materiałów Akademii Cyfryzacji GS1 Polska, wystarczy się zarejestrować na platformie:

 

Standardy i Rozwiązania

Gromadzenie

Wszystkie identyfikatory GS1 mogą być przedstawione w kodach kreskowych GS1 lub znacznikach radiowych RFID (ang. Radio Frequency Identification), które są skanowane, czyli czytane automatycznie przy pomocy skanerów lub anten.rozszerzonego opisu produktu w internecie (GS1 SmartSearch)

Zobacz aktualne wydanie